Ucuz Bebek Bezi Satın Alma Rehberi

Bebeğinize günde ortalama 5 adet bebek bezi bağladığını ve bu bezlerin ortalama fiyatlarının 1 TL seviyelerinde (yazıyı hazırladığım tarih itibariyle) olduğunu düşünürsek her gün 5 TL bez için harcıyorsunuz. Bu rakam ayda 150 TL civarına denk geliyor.

Rakamlar bu kadar yüksekken tabiki daha ucuza bez almak istemeniz çok normal. Bu yazımızda sizlere satın almak istediğiniz markayı nasıl daha ucuza satın alabileceğiniz ve sıkça yapılan hatalarla alakalı bilgiler paylaşacağım. Özellikle daha pahalı olan yüksek numaralar kullanıyorsanız ucuz bebek bezi için yazının tamamını okumanızı tavsiye ederim. Eğer hızlıca karar vermek istiyorsanız bebek bezi fiyatları sayfamızdan veya diğer fiyat karşılaştırma sitelerindeki en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bebek Bezi Fiyatı Karşılaştırma

Öncelikle yapmanız bilmeniz gereken bebek bezi fiyatını nasıl hesaplamanız gerektiğidir. Aynı markaya birden farklı paket boyutları bulunuyor. Bu durum çoğu defa kafanızın karışmasına ve hangisinin daha uygun fiyatlı olduğunu anlayamamanıza neden oluyor. Aslında yapmanız gereken işlem çok basit birim fiyatları hesaplamalısınız. İhtiyaç duyduğunuz anda hızlıca birim fiyatı bulmak için bebek bezi adet fiyat hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Bezin birim fiyatını hesaplamak için pakete ödeyeceğiniz fiyatı paketin içerisindeki adete bölün. Örneğin içerisinde 70 adet bez bulunan bir paket 45 lira ödediyseniz bebek bezi için ödediğiniz birim fiyat 45 bölü 70’den 64 kuruşa denk gelecektir.

Belki tüm paketler için yapmak zorunda kalabilirsiniz ancak karşılaştırmaları bu rakamlar üzerinden yaparsanız daha doğru sonuçlar elde edeceksiniz. Bu sayede gerçek ucuz bezi satın alabilirsiniz.

En çok hata yapılan durum birim fiyatlardan hesap yapmamak oluyor. Örneğin BİM ve A101’in kendileri için ürettikleri bezleri içerisinde 45 adet için 22 liraya satarken (birim fiyatı 48 kuruş), pahalı ve kaliteli olduğu belirtilen Prima’nın 208 adeti 102 TL’ye (birim fiyatı 49 kuruş) satılıyor. Aslında prima ile aynı fiyata bez alıyorsunuz ancak daha düşük kalitede olanını tercih ediyorsunuz gibi bir durum oluşuyor.

Bu noktada BİM ve A101’deki bezlerin çok da ucuz olmadıklarını sadece içerdiği bez adeti daha düşük olduğu için ucuz göründüğünü çok net belirtebilirim.

Bebek Bezini Nereden Almalıyım?

Ucuz bebek bebek bezi satın almak için mutlaka paket içerisinde fazla olan adetleri satın almanız gerekir. Aslında ucuz bebek bezi toptan almak gibi düşünebilirsiniz. İçinde 30 adet bulunan bir paketin ucuz olabilmesi çok beklediğim bir durum değil (kendim de sattığım için biliyorum). Özellikle bazı markalar tarafından içerisinde 200 adete varan büyük kutular içerisinde 3 paket olan bezlerin satışı gerçekleşiyor. Bunlar çok özel fiyatlandırmalar dışında daha uyguna gelecektir.

Ucuz bebek bezi nereden alınır sorusunun aslında sabit bir cevabı yoktur. Konu ile alakalı en çok sorulan soruların başında ucuz bebek bezi hangi markette sorusu geliyor. Marketlerde bulduğunuz bezler genellikle ufak boyutlu paketlerdir. Bu nedenle de birim fiyat olarak değerlendirdiğinizde çoğu zaman daha pahalıdır. Ben bebek bezini kesinlikle internetten satın almanızı tavsiye ediyorum. İnternette çok kolay bir şekilde iç adeti yüksek paketler bulabileceğiniz için çok daha uyguna gelecektir. Eğer internet alış verişi yapmak istemiyorsanız büyük bebek mağazalarından alış veriş yapabilirsiniz.

Ne Zaman Bebek Bezi Satın Almalıyım?

Bebek bezi sürekli bir ihtiyaçtır ve bebeğiniz tuvalet eğitimi kazanıncaya kadar kullanmaya devam etmek zorundasınız. Durum böyle olduğundan bütçeniz elverdiği ölçüde paketin bitmeye yaklaşmasını beklemeyin. Daha ince bir ayrıntı da kampanya olduğunda bebek bezi almak çok doğru bir yöntem olacaktır.

İnternette en çok satılan ürünler açık ara bebek bezleridir. İnternet firmalarının hepsinin doldurmayı hedefledikleri satış miktarı (ciro hedefi bulunmaktadır) bu rakama ulaşamayacaklarını anladıklarında (çoğunlukla ay sonunda) bebek bezinde kampanya yaparak satış hedeflerini tamamlarlar. Sizde tam bu noktada onlar için kriz olan durumu kendiniz için fırsata çevirebilirsiniz.

Normal zamandaki fiyatına göre %10 civarı gerçek indirimlerle bebek bezi satın alabilirsiniz. %10 gözünüze küçük geliyor olsa da aylık ortalama 150 TL harcadığınızı düşünürsek yılda 1 ay beze para vermediğiniz anlamına geliyor.

Özellikle bir çok satıcısı bulunan bez markaları için ucuz bebek bezi prima, ucuz molfix bebek bezi, ucuz huggies bebek bezi bulmanız çok kolay olacaktır.

İnternet üzerinden kendi ürünlerini satan bebek bezi markaları için uygun fiyat avantajını yakalamanız çoğu defa daha kolay olmaktadır. Örneğin ucuz sleepy bebek bezi fiyatları için Sleepy markasına ait sosyal medya hesaplarını incelediğinizde ne sıklıkla kampanya yaptığını çok kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz. Bu sayede bir sonraki alış verişini buna göre planlayabilirsiniz.

Özellikle internetten yapacağınız alış verişlerde çok dikkat etmeniz gereken nokta büyük kampanyalardan faydalanmak istediğinizde ürünün geç ulaşabileceğiniz unutmayın. Kısaca yaşanan senaryoyu anlatayım. Çok iyi bir kampanya görüp oradan kullandığınız markayı veya daha iyi bir markayı ucuz bez olarak satın alıyorsunuz. Aynı kampanyadan birçok kişi ürün satın aldığı için genellikle kargoya verilme süreleri ve teslimat süreleri uzuyor (10 gün kadar beklediğim bile oldu). Bu zaman boyunca elinizde başka kalmadığı için mecbur marketten ufak bir paket alıyorsunuz. Bu da elde ettiğiniz tüm indirimi marketten aldığınız pahalı bez ile kaybetmeniz anlamına geliyor. Özetlemek gerekirse elinizde bir haftadan az bez stokunuz varsa internetten alırken temkinli davranın.

Civilim, e-bebek, miniço, joker gibi bebek bezi mağazaları da çoğunlukla her ayın bir veya iki günü bebek bezi ürünlerinde indirim yapmaktadır. Bu mağazaları da takip ederseniz bu ihtiyacınızı daha uyguna karşılayabilirsiniz.

En Ucuz Bebek Bezi

Her yerde olmasa da bazı bölgelerde açık bebek bezi satışı gerçekleştiriliyor. Bu bezler bulabileceğiniz en düşük fiyatlı bebek bezleridir. Özellikle bulunduğunuz şehirde bebek bezi bulunuyorsa açık bebek bezi bulma ihtimaliniz bir o kadar yüksek olacaktır. Ancak bu tür bez kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bebeğinizin cilt hastalığına yakalanması ucuz olması için kaçtığınız paranın çok daha fazlasının sizden çıkmasına neden olabilecektir.

En ucuz bebek bezi bulmak yerine doğru bebek bezini kullanırsanız çoğu defa daha avantajlı olabilirsiniz. Bu konuda sitemizde bulunan bebek bezi tavsiye yazısı olan “hangi bebek bezini kullanmalıyım” başlıklı yazıyı okumanızı mutlaka tavsiye ederim.

Ucuz Bebek Bezi Fiyatları

Fiyatlar markalara ve paket içeriklerine göre sürekli değişmekte olup, bebek bezi kampanya duyurularını mutlaka takip etmenizi tavsiye ediyorum. Bebek bezi kampanyaları takip etmek sizin için her zaman uygulanabilir bir durum olmayabilir. Bebek bezi kampanyalarından haber dar olabilmek için sadece uygun fiyat ve kampanyaları haber vermek için kullandığımız ve bilgilerinizi kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşmadığımız e-posta bülten listesine kayıt olabilirsiniz.

Sizde yorumlar bölümünden nasıl ucuz bebek bezi aldığınızı ve yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

“Ucuz Bebek Bezi Satın Alma Rehberi” hakkında 2 yorum

  1. İnsan şuradan alın gibi somut bir örnek bekliyor tabiki ama yinede ucuz bebek bezi nereden alınır konusunda değerli bilgiler paylaşmışsınız teşekkür ederim

  2. Merhabalar molfix bebek bezleri yarı fiyatına 76lı paketler 60lı paketler 86lı paketler 50 tl sıfır beş yüz otuz beş 577 doksan bir 92 watsptn yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.