Bebek Bezi Adet / Birim Fiyatı Hesaplama

Bebek bezi paketlerinin içlerindeki adetler sürekli değişir. Genellikle de aynı isim verilen paketlerin (örneğim fırsat, süper fırsat, jumbo, ekonomik vb.) içerisindeki adetler sürekli azaltılır. Bu azaltmalardan bir süre sonra da farklı bir isimle daha fazla iç adete sahip yeni bir bez paketi satışa çıkartılıyor. Gerçekleştirilen bu senaryo karşısında fiyat olarak yanılmamak için yapmanız gereken bebek bezi birim fiyat hesaplamaktır.

Prima bebek bezi sattığımız dönemlerde daha az adetli bebek bezinin bazen daha uygun adet fiyatına geldiğini gördüm. Pazarlama stratejisinden olduğunu düşündüğüm bu durum satıcı olduğum halde benim bile çok dikkat etmem gerektiği gerçeğini öğretmişti. Sizde hataya düşmemek için bebek bezi adet fiyatı hesabı yapmalısınız. Peki bebek bezi adet fiyatı nasıl hesaplanır?

Bebek Bezi Birim Fiyatı Hesaplama Aracı

Paket Fiyatı:

Bez Adeti:

Bebek Bezi Adet Fiyatı

Bebek bezi tane fiyatı hesaplamak için ödemeniz gereken toplam parayı bez adedine bölmeniz gerekir. Örneğin içerisinde 30 tane bulunan pakete 42 lira ödediyseniz 42/30 yapmanız yani 1,4 TL sonucunu bulmalısınız. Yaptığınız bu işlem sonucunda bebek bezi birim adet fiyatını hesaplamış olacaksınız.

Bazen karıştırıp bez adetini fiyata bölebilirsiniz. Böyle yaptığınızda 1 TL ile kaç adet bez aldığınızı bulursunuz. Eğer tüm paketleri kıyaslarken aynı işlemi yaptıysanız sorun yaşamazsınız. Ancak bazılarında ters uyguladığınızda fiyatlar sizi yanıltacaktır.

Özetlemek gerekirse böldüğünüz sayının birimi ne ise onun için olan rakamı bulursunuz. Adete bölerseniz adet için ödediğiniz parayı bulursunuz.

Bebek Bezi Birim / Adet Fiyatı Hesaplama
Bebek Bezi Birim / Adet Fiyatı Hesaplama

Bebek Bezi Fiyatları

Tüm bu işlemlerle uğraşmak istemiyor ve bebek bezi fiyatlarını karşılaştırıp en uygun birim fiyatlı bezi bulmak istiyorsanız bebek bezi fiyatları sayfasını mutlaka inceleyin. Prima bebek bezi fiyatları, Canbebe bebek bezi fiyatları ve Molfix bebek bezi fiyatları için hem internet hem de marketlerde bulunan fiyatlar ve birim fiyatlarını bulabilir, çok kolay bir şekilde karşılaştırabilirsiniz.

Etiketler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir