Anaokulu Etkinlikleri

Hepsam üzerinde adet etkinlik fikri bulunmaktadır. Bu sayfada en beğenilen 59 anaokulu etkinliğini görebilirsiniz. Aradığınız türdeki etkinliği daha kolay bulabilmek için aşağıdaki filtreyi kullanbilirsiniz.


En Yeni Etkinlik

Canada

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!


En Beğenilen Anaokulu Etkinlikleri

Anaokulunda hem eğlenmek hemde öğrenmek için saatlerce vakit geçirebileceğiniz aşağıdaki aşağıdaki oyun ve etkinleri deneyin. Beğendiğiniz etkinlikleri üst sıralara çıkarmak için oy verip yorum yapın.


Okul Öncesi Yılan Etkinliği

Okul Öncesi Yılan Etkinliği

Bu oyunumuzda ihtiyacımız olan istediğimiz renkte bir fon kartonu makas ve 1 tane pipet. Önde kartonumuza bir daire çiziyoruz. Sonra kıvrımlı bir desen oluşturup istediğimiz desenleri kıvrımların içine çiziyoruz. Sonrasında içe doğru bir spiral olacak şekilde makas yardımıyla belirgin yerlerden kesiyoruz. En ortaya kafası gelecek şekilde iki küçük elips şeklinde kartonumuzla aynı renk olacak şekilde bir kesim çalışması daha yapıyoruz ve iki karton arasına yapıştırmadan önce pipetimizi yerleştiriyoruz. Yılandan farklı bir renkteki kartonumuzu alıp uzun şerit halinde kesip kalemimize sararak yuvarlak bir form hazırlıyoruz ve pipetimizin ucuna gelecek şekilde sabitliyoruz. Veee üflemeye hazır olun. 1 -2-3 üfle. Yılanımız hareket ederken dili de eğlenceli bir şekilde hareket edecek. Böylece makas çalışmamızla parmak kaslarımızı güçlendirdik. Pipet yardımıyla nefes egzersizleri yapmış olduk ve yılanımız hareket ettikçe boyutlu bir görsel gözlemi yakalamış olduk. İyi eğlenceler dileriz.

  • Lamya: Çoksel

Yorum Yapın!Kardan Adam Yapalım

Kardan Adam Yapalım

Kardan adam yaparken bu sefer kavanoz kapaklarını kullandık. Farklı boylardaki kapakları üst üste koyarak gövde ve kafa kısmını oluşturduk. Pamukları yuvarlayarak karlar oluşturduk ve kış ağacımızı tamamladık. Yaklaşan mevsimler hakkında böylece çocuğunuzla sohbet edin ve yaratıcılıklarını kullanma konusunda çocuklarınızı destekleyin.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Oyuncağın Yerini Bulma Oyunu

Oyuncağın Yerini Bulma Oyunu

Evde çok pratik bir şekilde yapabileceğiniz anaokulu etkinliğinde çocuğunuzun yaş grubuna göre farklı boyutlarda oyuncakları düz bir zemine koyun. Un ile yapacaksanız zeminin renkli olması gerekir. Ardından elek yardımıyla oyuncakların üzerine un serpin. Oyuncakları yan tarafa bırakın ve doğru yere koyma etkinliğine başlayın. Etkinliğin sonunda etraf biraz kirlense de dikkat gelişimine ciddi katkı sağladığını göreceksiniz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Rakam Bulma Matematik Etkinliği

Rakam Bulma Matematik Etkinliği

Rakamları pekiştirmek için kullanabileceğiniz faydalı bir etkinlik. Mandalların üzerine rakamları yazın. Dil çubuklarının üzerine nesneler çizin. Önce doğru sırayla mandalları küçükten büyüğe takmaya çalıştırın. Ardından biraz daha zorlaştırarak rastgele birkaç tane çıkartarak doğru boşluğa doğru rakamları takmasını isteyin. Çubukların üzerine çizeceğiniz objeler matematik etkinliğinin daha eğlenceli hale gelmesini sağlayacaktır.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Renk Eşleştirme Etkinliği

Renk Eşleştirme Etkinliği

Etkinliğimizde sevimli bir bulut bizlere eşlik ediyor. Gökkuşağımızı renkli dil çubuklarından oluşturduk ve çubuklarımızın boylarını uzun ve kısa olacak şekilde yerleştirdik ve uzun kısa kavramını pekiştirmek amaçlı kullandık. Sonrasında çubuklarımız ile eş renklerdeki ponponları aktarma maşamızla eşleştirdik. Böylelikle renkleri birbirleriyle eleştirerek el göz koordinasyonumuzu geliştirdik kavram tekrarları yaptık ve ince motor kaslarımızı kuvvetlendirdik. Sizlere iyi eğlenceler dileriz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Arabanı Seç Yarışa Başla

Arabanı Seç Yarışa Başla

Hepimizin oynamaktan çok zevk aldığı arabalarımız için bu sefer farklı yollar ve rotalar oluşturduk. Dil çubuklarımızı kullanarak farklı renk ve şekillerde oluşturduğumuz yollar için yollar ile aynı renkte arabalarımızı eşleştirdik. Sonrasında yollarımızı takip ederek yol sonuna vardık. Eşleşebilen renkleri eşleştirdik ve el göz koordinasyonumuzu bozmadan arabalarımızı sürdük . Sizlerde dilerseniz farklı yollar oluşturarak öncesinde hadi kırmızı yoldan kırmızı arabayla gidelim yada yeşil yolu yeşil arabamızla geçelim gibi yönergelerle oyunu sürdürebilirsiniz. İyi eğlenceler...

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Sihirli Peçeteler

Sihirli Peçeteler

Bu etkinliğimizde bizlere gerekli malzemeler peçeteler , renkli keçeli kalemlerimiz ve su dolu bir kap. Öncesinde ikiye kutladığımız peçetelerimize kullanmak istediğimiz desenleri çizerek boyadık ve sınırlarını belirginleştirdik. Peçeteyi katladığımızda belirginleştirdiğimiz sınırlarını tekrar çizdik ve içi boş bir desen oluşturduk. Son olarak da içi boş desenimiz üstte olacak şekilde suyun üzerine bıraktık ve çocuğumuz ile birlikte nasıl renklendiğini gözlemledik. Böylece boş gibi görünen desenimiz renkli haliyle belirdi ve evde ufak bir sihir yapmış olduk. Dilerseniz her seferinde suyumuzu yenileyebilirsiniz ve böylece her peçete de kullandığımız renkleri ayrı ayrı gözlemleyebilirsiniz. İyi gözlemler diliyoruz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Bayan Nunu Sporda

Bayan Nunu Sporda

Bu etkinliğimizde ihtiyacımız olan malzemelerimiz renkli şöniller ve bir makas. Kağıtlarımıza şönillerin renklerinden farklı vücut şekilleri çizdik. Sonrasında şönillerimizi daha küçük çubuklar olacak şekilde kısalttık ve oynamaya hazır hale getirdik. Kağıdımızdaki renkli çubuklarımız ile aynı renkte olan şönilleri eşleştirdik. Daha sonra da taslak kağıdımız olmadan oluşan görselin aynısını oluşturmaya çalıştık. Öncesinde renkleri eşleştirdik. Sonrasında da görsel hafızamızı güçlendirebilmek amacıyla görselimizin aynısını oluşturmaya çalıştık. Böylelikle bu etkinliğimiz ile hem dikkat süremizi uzattık, hem dikkatimizi ölçtük hem de parmak kas gelişimini destekledik.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Renk Haritası Etkinliği

Renk Haritası Etkinliği

Karton içerisine belirli bir bölgeyi yuvarlak olarak kesin. Ardından kartonun üzerinde farklı noktalara renkli ponponlar koyun. Ponponları referans olarak farklı bir kenarda dizin. Ardından çocuğunuzdan kalemi kaldırmadan kestiğiniz yuvarlak içerisinde referans aldığınız renklere göre çizgi çizmesini isteyin. Çizimler sonrasında oluşturduğunuz renk haritalarını inceleyin.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Evde Rakam Çalışması

Evde Rakam Çalışması

Bu etkinliğimizde tek malzeme ile karşınızdayız. Uygun bir tepsiye evinizde bulunan mercimek fasulye yada pirinç tanelerini döküyoruz. Bir kağıda çalışacağınız rakamı çiziyoruz. Ardından iki parmağınızı kullanarak rakamı bakliyat üzerinde rakamımızı çalışıyoruz. Görsel ve dokunsal duyularımızı destekleyerek montessori etkinliğimizi tamamlıyoruz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!


Sizde sayfada etkinlik yayınlayarak diğer kreş, anaokulu ve evlerde etkinlik yapmak isteyenler için öneriler sunmak için yeni etkinlik ekle sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Çocuklar En Çok Hangi Etkinlikleri Sever?

Çocuklar genel olarak yeni olan ve kendilerine farklı gelen tüm etkinliklere ilgi duyar. Tıpkı sevmediği bir tür bile olsa yeni ve farklı bir oyuncağa ilgi duymaları gibi bir durum. Ancak bazı aktiviteler çocukların çok daha fazla ilgilerini çekmektedir.

Genel olarak çocukların en sevdiği videolar deney etkinlikleridir. Hayal güçlerini zorlayan bu tür etkinlikler neredeyse istisnasız tüm çocukların ilgisini çekmektedir. Dahası bu tür etkinlikler birden fazla tekrar edilse dahi çocukların büyük ilgisini çekmeye devam eder. Bu durumun temel nedeni etkinliği tam çözemedikleri ve hayal güçlerinde farklı canlandırmalar yaptıkları içindir.

Çocuklar genellikle becerebildikleri etkinlikleri daha çok severler. Yani 3 yaş anaokulu etkinliklerini yapabilecek çocuklara, 6 yaş etkinlikleri yaptırmaya çalışmak özgüvenlerini kıracaktır. Bu durum onların özgüvenlerinin kırılmasına ve ilgilerini çekmemeleri ile sonuçlanacaktır.

Okul Öncesi Çocuklar İçin Eğitici Etkinlikler Nelerdir?

Çocukların yaş gruplarına göre tercih ettiğiniz etkinlikler eğiticilik durumunu etkiler. Bir yaş grubu için şu etkinlik daha faydalıdır demek doğru değildir. Ancak genelleme yaparak bazı örnekler verilebilir. Örneğin 2 yaş aktiviteleri olarak duyusal etkinlikler daha eğitici iken 6 yaş çocuk etkinlikleri olarak sanat etkinlikleri daha ön plana çıkmaktadır. 3 yaş için ağırlıklı kas gelişimini destekleyen hareket içeren etkinlikler önemliyken 4 yaş çocukları için renk, şekil vb. eşleştirme etkinlikleri daha eğiticidir.

Anaokulu ve Kreşlerde Hangi Etkinlikler Yapılır?

Çocukların eğlenecekleri ve öğrencekleri bir çok faaliyet gerçekleştiriliyor. Yemek yemekten, oyuncak toplamaya bir çok günlük yaşam aktivitesi oyun ve etkinliğe dönüştürülür. Bunları gruplara ayırmak gerekirse;

Bu etkinlik türlerine ait bir çok anaokulu etkinliklerini sayfamızda detaylı olarak inceleyebilir ve çocuklarla eğlenceli vakitler geçirmek için kullanbilirsiniz. Üstelik kullanılan malzemeler ve kolay hazırlanan etkinlikler sayesinde evde de kolayca yapabilirsiniz.

Farklı Anaokulu Etkinlikleri

4 yaş, 5 yaş ve diğer okul öncesi tüm yaşlar için bir çok etkinliği sayfamızda bulabilirsiniz. Daha farklı etkinliklerin yer alması, sayfamızın gelişmesi ve çeşitlenmesi adına sizde yaptığınız etkinlikleri yeni etkinlik sayfasından bize iletebilir ve isminizle yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfada Yer Alan Etkinliklerin Listesi