Yerli Bebek Bezi Markaları

Türkiye bebek bezi üretimi konusunda oldukça zengin diyebiliriz. Marketlerde gördüğünüz birçok marka Türk malı veya Türkiye’de üretim yapıyor. Sizde bebek bezi seçimi yaparken çocuğunuzun sağlığını ve gelişimini riske atmadan yerli markaları seçerek ülke ekonomimize katkı sağlayabilirsiniz.

Yerli Bebek Bezi Markaları

Hangi Markalar Yerli?

Kısaca özetlemek gerekirse Prima, Huggies, Canbebe, Goo.n markaları yabancı sermayelere ait markalardır. Molfix, Sleepy, Baby Turko, Önlem ve Evy baby markaları yerli markalardır. Türkiye’den çekilen Huggies ve Goo.n dışındaki Prima ve Canbebe’nin de Türkiye’de fabrikaları bulunup Türkiye’de satışı gerçekleştirilen üretimlerin büyük bir çoğunluğunu Türkiye’dedir.

Baby Turco Bebek Bezi

Son dönemde yaptığı reklam kampanyaları ile adını duyuran ve pazarda yer edinmeyi başaran marka Puretex Plastik ve Tekstil Ürünleri firmasına ait. Gaziantep ticaret ve sanayi odasına kayıtlı olan firma üretimlerinin tamamını Gaziantep’te gerçekleştiriyor.

Goo.n bebek bezi

Türkiye’ye bebe şampuanı markası Dalin tarafından giriş yapan Goo.n sloganında da belirttiği üzere Japon menşeili. Daio Paper Corporation firmasının sahibi olduğu marka Japonya, Çin Endonezya Tayland’da üretilip şuanda Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 29 ülkede satışı gerçekleştiriliyor.

Önlem Bebek Bezi

Pakten Sağlık Ürünleri A.Ş tarafından üretilmekte olan marka üretimlerinin tamamını Gaziantep’te gerçekleştirmektedir. Daha önceden yetişkin bezi markası olarak tanınan Önlem’in tamamen yerli olduğunu söyleyebiliriz.

Canbebe Yerli Mi?

En çok düşündüren markaların başında Canbebe geliyor. 90’lı yılların başında Türk firması tarafından kurulan marka daha sonra Belçika’lı Ontex firması tarafından satın alınıyor. İsim değişikliği yapılmadığından Türk markası gibi göründe şuanda yabancı bir firmaya ait. Canbebe’nin üretimleri İstanbul Silivri’de gerçekleştiriliyor.

Etiketler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir