Anaokulu Etkinlikleri

En Beğenilen Anaokulu Etkinlikleri

Anaokulunda hem eğlenmek hemde öğrenmek için saatlerce vakit geçirebileceğiniz aşağıdaki aşağıdaki oyun ve etkinleri deneyin. Beğendiğiniz etkinlikleri üst sıralara çıkarmak için oy verip yorum yapın.

Kayan Nesneleri Yakalama

Kayan Nesneleri Yakalama

Geniş bir masanız varsa bir kenarının altına nesneler koyarak yükseltin. Top tahta gibi kayabilecek nesneleri masanın üzerinden bırakarak kaymalarını sağlayın. Masanın alçak tarafında ufak bir kutu veya kap ile kayan nesneleri yakalamaya çalışın. Masanın eğimine ve bırakma hızına göre oyunun zorluğunu ayarlayabilirsiniz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Kum Şekil Eşleştirme

Kum Şekil Eşleştirme

Kağıda farklı şekiller çizin ve çocuğunuzdan kum ile bu şekilleri yapmalarını isteyin.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Geometrik Kule

Geometrik Kule

Geometrik kule oyunumuz için bizler meyveli yoğurt kaseciklerini kullandık. Sizler dilerseniz kağıt bardaklardan da faydalanabilirsiniz. Sonrasında üzerlerine farklı geometrik şekilleri çizdik . Şekilleri boyadık kestik ve kaseciklere yapıştırdık. Çocuklarımız için kaseciklerin yan yana ve üst üste olacak şekilde farklı kombinasyonlarda görseller hazırladık ve onlardan bu görselleri gördükleri şekliyle oluşturmalarını istedik. Bazen yanana ve üst üste koyarak bazen de taslak kağıdımıza kasecikleri yerleştirerek oyunumuzu tamamladık. Böylelikle çocuklarımızın dikkatini ve görsel hafızaları desteklemeyi amaçladık. İyi eğlenceler dileriz

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Beni Takip Et

Beni Takip Et

2 yaş aktiviteleri örneğimizde hem doğadan hem de evimizdeki doğal malzemelerden de yararlanmak istedik. Biz mevsimine uygun olarak kestane de kullandık. Sizler dilerseniz bunları çeşitlendirebilirsiniz. Tabi ki doğal malzemeli oyunlarınızı olmazsa olmazı fasulyeler ve nohutlar da oyunumuzda bizimle. Renkli ponponlarımızı da oyuna dahil ettiysek artık hazırız. Öncesinde resim kayıtlarımız a desenler oluşturalım. Zikzak, düz çizgi ve spiral gibi. Sonrasında da çocuğumuzdan bu desenleri takip ederek üzerlerine nohut, fasulye, ponpon ve kestaneleri dizmelerini isteyelim. Önceden belirli bir şeklin üzerine seçtiği materyalleri dizecek ve böylece ince motor kaslarını çalıştırmanın yanı sıra el göz koordinasyonunu geliştirecektir. Odaklanma sürelerinin uzatılmasına da katkı sağlayacağımız etkinliğimizle farklı boyut ve dokularda olan malzemeler arasındaki farkları da tespit etme şansı yakalayacaklar

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Sevimli Bulutla Makas Çalışması

Sevimli Bulutla Makas Çalışması

Renkli kağıtlarımıza çeşitli çizgi çalışmaları uyguladık. Yatık çizgiler, paralel çizgiler, zikzak çizgiler gibi. Sizler de dilerseniz farklı desenler oluşturabilirsiniz. Sonrasında da cizgilerimizin üzerinden giderek kesme çalışmamızı tamamladık. Son olarak da oluşan şekillerimizi inceledik. Böylelikle parça bütün ilişkisini görmüş olduk ve ortaya çıkan kağıtlardan farklı şekiller de oluşturabildik. İyi eğlenceler dileriz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Unicorn Boyama Etkinliği

Unicorn Boyama Etkinliği

Hepimizin sevdiği unicornlar bu etkinlikte bizlere eşlik ettiler. Bizlere gerekli malzemeler tıraş köpüğü renkli boyalar renkli simler ve dilediğimiz bir unicorn resmi. Öncesinde tıraş köpüğümüzü uygun bir zemine sıktık ve içerisine dilediğimiz renkleri ekledik. Daha sonra renklere parlaklık vermek adına simler kullandık ve tüm bu malzemeleri karıştırdık. Çocuğumuz burada renklerin karışımlarını yeni oluşan renklerin ortaya çıkışını gözlemleme şansı yakalamış olacak. Sonrasında bir kağıda unicorn resmini sabitledik ve ebru çalışmasına benzer bir şekilde boyalı köpüğümüze kağıdımızı bastırdık ve kaldırdık. Böylece tüm renkler ve ışıltılar kağıdımıza geçmiş oldu. Kağıdımızdan unicorn resmini kaldırdık ve yaptığımız baskıyı gözlemledik. Oluşan boşluğu da hafızamızı kullanarak tekrar oluşturmaya çalıştık. Böylece görsel hafızamızı hayal gücümüzü de kullanarak desteklemeye çalıştık. İyi eğlenceler dileriz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Ruloya Top Düşürme

Ruloya Top Düşürme

Kolay görünümlü bir o kadar da zor bir etkinlik. Hazırlanışı; tuvalet kağıdı rulolarını veya koli bandı gibi yuvarlak içi boş nesneleri isterseniz bir zemine yapıştırın veya sabit bir yere bırakın. Plastik tabağın ortasında top düşebilecek kadar bir delik açın. Plastik tabağı isterseniz çubuk veya abeslang ile uzaktan tutacak hale getirin. Kullandığınız çubuk ne kadar uzun olursa oyun o kadar zor hale gelecektir. Basit gibi görünse de oldukça zor ve bir o kadar da eğlenceli bir aktivite olacaktır.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Çatalla Misket Yakalama

Çatalla Misket Yakalama

El göz koordinasyonu gelişmesi açısından oldukça faydalı olabilecek bir aktivite ile aile etkinliği olarak tüm aile istediğiniz kadar kişiyle birlikte oynayabilirsiniz. Nasıl hazırlanır: öncelikle kenar yüksekliği olan tepsi veya benzer bir alana misket veya küçük toplar dökün. Daha sonra çatal veya kaşık yardımıyla bu misket veya topları yakalamaya çalışın. Yakaladığınız top veya misketleri yan tarafta hazır bulunduracağınız küçük kaseler veya tuvalet kağıdı rulolarının içerine doldurun. Dilerseniz topladığınız misketleri sayarak oyunu yarış haline çevirebilirsiniz. Oyunu çatallarla oynamak oyunu çok daha zor hale getirecektir. Kolay etkinlik olması için kaşıkla yapmanızı tavsiye ederim.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Civciv Sanat Etkinliği

Civciv Sanat Etkinliği

Etkinliğin yapılışı ile alakalı detaylar için youtube kanalımızdaki videoyu izleyin.

  • Selman: Şirin bir sanat etkinliği olmuş.

Yorum Yapın!Pamukları Renklendirelim

Pamukları Renklendirelim

Bu etkinliğimizde gerekli malzemelerimiz disk pamuk, renkli boyalarımız ve kullanmak istediğimiz desenlerimiz. Biz balık domates kaplumbağa ve erik çizerek etkinliğimize başladık. Disk pamuklarımız üzerine de onları tamamlayıcı şekiller oluşturduk ve parça bütün ilişkisini kurduk. Örneğin balık üzerine gelecek pulları disk pamuğumuzun üzerine resmettik. Daha sonra resimlerle alakalı renkleri belirledik ve sularımızı renklendirdik. Balık üzerine mavi su, kaplumbağa üzerine yeşil su , domates üzerine kırmız su ve erik üzerine mor su gelecek şekilde sularımızı pamukların üzerine çay kaşığı yardımıyla aktardık. Sularımızı renklendirirken büyük bardaktan küçük bardaklara su aktarması yaptık ve böylece büyük küçük kavramlarını pekiştirirken aktarma çalışmaları yaparak çocuklarımızın ince motor kaslarını destekledik. Nesneler arasında renkleri kullanarak renk bağlantısı oluşturmaya çalıştık. Sizlere iyi eğlenceler dileriz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Sayfada Yer Alan Etkinliklerin Listesi