Anaokulu Etkinlikleri

En Beğenilen Anaokulu Etkinlikleri

Anaokulunda hem eğlenmek hemde öğrenmek için saatlerce vakit geçirebileceğiniz aşağıdaki aşağıdaki oyun ve etkinleri deneyin. Beğendiğiniz etkinlikleri üst sıralara çıkarmak için oy verip yorum yapın.

Renk Parçaları Eşleştirme

Renk Parçaları Eşleştirme

İki tane aynı boyuttaki kağıda aynı şekillerde boyayın. Ardından kağıtlardan bir tanesini çocuğunuzun durumuna göre önce büyük parçalara bölün ve eşleştirme yapmasını isteyin. Oyunu daha zor hale getirmek için daha küçük ve daha zor (kare olmayan) parçalarda kesin. Renk eşleştirmenin tahmin ettiğinizden daha zor olduğunu göreceksiniz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Büyük Küçük Kavramı Etkinliği

Büyük Küçük Kavramı Etkinliği

Evde çocuğunuzun oyuncakları içerisinde yer alan farklı boyutlardaki topları bulun. Karton üzerine bulduğunuz toplarla benzer ölçüde yuvarlaklar kesin. Ardından yerleştirmeye başlayın. En büyükten ve en küçükten başlama gibi farklı komutlar vererek büyük küçük kavramını pekiştirmesini sağlayın.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Sevimli Benek Canavarı

Sevimli Benek Canavarı

Etkinliğimiz için gerekli olan malzemelerimiz birkaç tahta mandal bir parça pamuk, oynar gözler, boyalarımız ve boya paletimiz. Biz burada çocuklarımızın kullanmaktan çok zevk aldığı parmak boyalarımızı kullandık. Onlardan bu sefer parmaklarını boyaya batırmadan bir resim yapmalarını istedik. Fırça yerine fırçaya alternatif olarak ; tahta mandalları ve uçlarına taktığımız pamukların onlar için bir boyama aracına dönüşebilecegini gözlemlemelerini sağladık. Böylece alternatif düşünme yeteneklerini tetiklemeyi amaçladık. Kullandığımız tahta mandalları tripot tutuşu ile tutmalarını sağlayabilirseniz; çok küçük yaşlardan başlayarak kalem tutma becerilerini kazanmalarını destek vermiş olabilirsiniz. Öncesinde hazırladığımız uçlarına pamuk taktığımız tahta mandallarımızı istediğimiz renklerdeki boyalara batırarak resim kağıdımız üzerine benekler oluşturduk. Sonunda da benekler üzerine oynar gözlerimizi yerleştirdik. Etkinliğimizin sonunda ortaya sevimli benek canavarımız çıktı. Böylece ince m

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!İple Bardak Taşıma

İple Bardak Taşıma

İki kişi ile oynanacak etkinlikle birlikte hareket etme konusunda önemli bir pratik yapabilirsiniz. Paket lastiğine dört tane küçük ip bağlayın. Ardından 2 kişi 2 ucundan tutara lastiği bir miktar genişletin ve plastik bardakları lastikle beraber dizin.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Şönillerden Geometrik Şekiller Oluşturalım

Şönillerden Geometrik Şekiller Oluşturalım

Bu etkinliğimizde ihtiyacımız olan malzemelerimiz renkli şönil ve ponponlarımız. Öncelikle boylarını dilediğimiz gibi kısalttığımız şönilleri dağınık bir şekilde masamıza bırakıyoruz. Ve sonrasında şöniller ile aynı renkte olacak şekilde ponponlarımızı şönillerimizin iki uçlarına yerleştiriyoruz. Renk eşleştirmesinin yansıra uç kavramını tekrar etmiş oluyoruz. Bizler oyunumuzu şönillerden üçgen, kare ve dikdörtgen geometrik şekillerini oluşturarak sürdürdük ve şekillerimizin köşelerine eş renkli ponponlar yerleştirdik. Sizler de geometrik şekilleri çeşitlendirebilirsiniz ve oyun boyunca da geometrik şekillerin kenar ve köşe kavramları hakkında sohbet edebilirsiniz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Kök Gövde Yaprak Çiçek İnceleme

Kök Gövde Yaprak Çiçek İnceleme

Doğa etkinliği olarak kullanabileceğiniz bir etkinlikle karşınızdayız. Özellikle şehirlerde yaşayan ve bitkilerle yeterince tanışamayan çocuklar için çok faydalı olacaktır. Doğada bulabileceğiniz kök, dal, yaprak ve çiçekleri toplayıp çocuğunuza bunları inceletebilirsiniz. İncelemenin daha eğlenceli hale gelmesi için büyüteç varsa onu kullanabilirsiniz. Çocuğunuz inceleme yaparken bu sırada sizde ona bilgiler aktarabilirsiniz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!İple Rakam Oluşturma

İple Rakam Oluşturma

Kağıtların üzerine rakamlar yazın. Ardından bir parça iple çocuğunuzdan kagittaki şekli yapmasını isteyin. İsterseniz rakam yerine farklı figürler de kullanabilirsiniz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Rakam Eşleştirme

Rakam Eşleştirme

Tuvalet kağıdı rulolarını birbirinin içerisine geçebilecek şekilde kesin. Ardından bir tanesinin üzerine rakamlar yazın. Diğerinin üzerine de aynı rakamlar kadar noktalar koyun. Daha sonra bir tanesini atıp ve çocuğunuzdan diğerini bulmasını isteyin.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Şönille Bardak Yakalama

Şönille Bardak Yakalama

Şönilleri kıvırarak balık şekline dönüştürün. Ardından düz bir şeklin ucunu kıvırarak onu da oltaya benzer görünüme kavuşturun. Ardından oltayla balıkları yakalamaya çalışın.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Çatal Kaşık Eşleştirme Etkinliği

Çatal Kaşık Eşleştirme Etkinliği

Küçük kağıtlara farklı farklı yönlerde çatal kaşık şekilleri çizin. Ardından kağıtlara çizilen kaşık ve çatalları gerçek kaşık ve çatallarla birebir şekilde yapmaya çalışın. Evde yapılabilecek etkinlikler arasında en kolay etkinlik diyebiliriz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!


Sayfada Yer Alan Etkinliklerin Listesi