Anaokulu Etkinlikleri

En Beğenilen Anaokulu Etkinlikleri

Anaokulunda hem eğlenmek hemde öğrenmek için saatlerce vakit geçirebileceğiniz aşağıdaki aşağıdaki oyun ve etkinleri deneyin. Beğendiğiniz etkinlikleri üst sıralara çıkarmak için oy verip yorum yapın.

Bayan Nununun Saçları

Bayan Nununun Saçları

Etkinliğimiz için ihtiyacımız olan malzemelerimiz; renkli şöniller, renkli boncuklar ve bir parça karton. İnce motor kaslarımızı geliştirmeyi amaçladığımız oyunumuzda biz Bayan Nunu yu tasarladık. Dilerseniz siz yüz olarak çocuğunuzun çok sevdiği bir çizgi film karakterini de kullanabilirsiniz. Karton üzerine şöniller için ufak delikler hazırladık ve şönilleri bu deliklerden geçirdik. Saçlarını düz veya kıvırcık yapmak çocuğumuzun hayal gücüne kalmış. Sonrasında da parmak kaslarını, el göz koordinasyonunu desteklemesi amacıyla boncukları şönillerden geçirmesini istedik. Ve ortaya Bayan Nunu nun eğlenceli saçları çıktı. Boncuklara ek olarak minik mandallar da kullanabilirsiniz. Sizlere iyi eğlenceler dileriz

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Uçan Balonlar

Uçan Balonlar

Evinizde bulunan malzemelerle çok kolay bir şekilde hazirlayabileceginiz bir oyun var sırada. İhtiyacınız olan sadece bir karton ve keçeli kalemleriniz. Bir karton üzerine kutucuklar çizdik ve oyun zeminindeki kutucuklardaki görsellerin eşleri olacak şekilde oyun kartları hazırladık. Kartondaki görselleri bir yapıştırıcı yardımıyla sabitledik ve eş oyun kartlarını karışık şekilde çocuğunuza vermenizi istedik. Çocuğunuz aynı görselleri birbirleriyle eleştirmeyi deneyecek. Oyunumuzun sonunda daire şeklini tekrar etmiş olabilirsiniz (dilerseniz şekilleri farklı çalışabilirsiniz), baronların renkleri ve boyutları hakkında sohbet edebilirsiniz. İyi eğlenceler..

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Unicorn Bulmaca

Unicorn Bulmaca

Oluşturduğumuz bu etkinliğimiz ile nefes egzersizlerini eğlenceli bir şekilde yapmayı planladık. Şeffaf bir kase (borcam) altına unicorn resimleri yerleştirdik ve kap içerisine süt ve renkli boyalar ekledik. Ve homojen bir şekilde karışmasını sağladık. Böylece alttaki resimler görünmez oldu . Sonrasında bir pipet yardımıyla renkli üstümüzü üfledik ve unicornlarımızı bulmaya çalıştık. Bu etkinliğimiz ile iki sıvının homojen şekilde karışımını gözlemledik nefes çalışmaları yaptık ve öncesinde gördüğümüz resimleri bulmaya çalışarak görsel hafızamızı destekledik ve odak suremizi uzattık. Bizler çok eğlendik sizlere de iyi eğlenceler dileriz

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Kırmızı Balık Kaç Kaç

Kırmızı Balık Kaç Kaç

Bu etkinliğimizde baskı tekniğini farklı bir materyal yardımıyla denemek istedik. Çatal yardımıyla kağıt üzerine balık resmi çalıştık. Sizler de dilerseniz farklı resimleri çataldan farklı olarak kaşık, süzgeç yada bir eziciyi kullanarak deneyebilirsiniz. Böylelikle çocuklarımız farklı dokudaki materyallerin farklı izlerini gözlemleme şansı yakalayabilecektir.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Abeslang Çubukları İle Simetri Çalışması

Abeslang Çubukları İle Simetri Çalışması

Simetri çalışmalarımızda bu sefer abeslang çubuklarımızı kullandık. Oyunumuza simetri çizgimizi oluşturarak başlıyoruz . Sonrasında renkli abeslang çubuklarımızla şekiller oluşturuyoruz ve çizgimizin tam karşısında olacak şekilde ilk şekillerimizin simetrisini çocuğumuzdan oluşturmasını istiyoruz. Sizler de dilerseniz oyun ilerledikçe şekilleri daha karmaşıklaştırıp yada daha sadeleştirebilirsiniz . İyi eğlenceler dileriz...

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Okul Öncesi Matematik Etkinlikleri

Okul öncesi çocukların matematiği severek öğrenmelerini sağlayacak etkinlikler.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Tabakta Toplama İşlemi

Tabakta Toplama İşlemi

Toplama işlemini daha akılda kalıcı hale getirmek için çok faydalı bir etkinlik. Tabağı ikiye bölün. Ardından üst kısımdaki bölümün ortasına toplama işareti (+) koyun. Ardından ardından toplama işlemleri yapmaya başlayın. Çocuğunuzun evde yapabileceği ve toplama işlemini öğrenebileceği matematik etkinliği. Etkinliği isterseniz ponpon yerine evde bulunan fasülye makarna gibi nesneleri de kullanabilirsiniz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Kavanoz Kodlama

Kavanoz Kodlama

Kavanoz kapaklarının içerisine çizin. Kağıtlar üzerine kavanoz kapaklarını simgeleyecek küçük yuvarlaklar çizin. Ardından yuvarlakların içerisine farklı yönlerde oklar çizin. Çocuğunuzdan kavanoz kapakları ile bu şekli oluşturmasını isteyin. Kavanoz kapaklarını doğru şekillerde koyarak kodlanmış şekilleri oluşturmayı başarmasını bekleyin.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Renk Parçaları Eşleştirme

Renk Parçaları Eşleştirme

İki tane aynı boyuttaki kağıda aynı şekillerde boyayın. Ardından kağıtlardan bir tanesini çocuğunuzun durumuna göre önce büyük parçalara bölün ve eşleştirme yapmasını isteyin. Oyunu daha zor hale getirmek için daha küçük ve daha zor (kare olmayan) parçalarda kesin. Renk eşleştirmenin tahmin ettiğinizden daha zor olduğunu göreceksiniz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Büyük Küçük Kavramı Etkinliği

Büyük Küçük Kavramı Etkinliği

Evde çocuğunuzun oyuncakları içerisinde yer alan farklı boyutlardaki topları bulun. Karton üzerine bulduğunuz toplarla benzer ölçüde yuvarlaklar kesin. Ardından yerleştirmeye başlayın. En büyükten ve en küçükten başlama gibi farklı komutlar vererek büyük küçük kavramını pekiştirmesini sağlayın.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!


Sayfada Yer Alan Etkinliklerin Listesi