Anaokulu Etkinlikleri

En Beğenilen Anaokulu Etkinlikleri

Anaokulunda hem eğlenmek hemde öğrenmek için saatlerce vakit geçirebileceğiniz aşağıdaki aşağıdaki oyun ve etkinleri deneyin. Beğendiğiniz etkinlikleri üst sıralara çıkarmak için oy verip yorum yapın.

Sweden

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!2 Yaş Etkinlikleri

2 yaş çocukların eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayacak 7 farklı etkinlik örneği.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Rakamlara Göre Bardak Dizme

Rakamlara Göre Bardak Dizme

Kağıdın üzerine bardaklar çizin ve bardakların üzerine rakamlar yazın. Plastik bardakların üzerine rakam sayısı kadar küçük kağıtlar yapıştırın. Ardından bardakları rakamlara göre dizmeye başlayın. Şekilleri zorlaştırarak hem matematik etkinliği hem de el göz koordinasyonu geliştirici etkinlik olarak kullanabilirsiniz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Rakam Birleştirme

Rakam Birleştirme

Çocuğunuzun eşleştirme yaparken rakamları tanıması için kullanabileceğiniz çok faydalı bir etkinlik. Parça kartonların üzerine rakamları çizin. İçlerini çocuğunuzla birlikte boyayabilirsiniz. Ardından hepsini aynı boyutta olacak şekilde kesin. En basit haliyle yapbozumuz hazır. Şimdi birleştirmeye başlayabilirsiniz. Etkinliği karton kutu yerine kağıtlarla da yapabilirsiniz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Çatalla Misket Yakalama

Çatalla Misket Yakalama

Kapalı bir kap veya tepsinin içerisine misketleri dökün. Ardından çatalla bu misketleri yakalamaya çalışın. Sandığınızdan daha eğlenceli ve zor olduğunu göreceksiniz. İsterseniz tek isterseniz çok kişi ile oynayıp yarış haline getirebilirsiniz. Oyunu daha kolay hale getirmek için çatal yerine kaşık kullabilirsiniz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Önce Eşleştir Sonra Doldur ve Boşalt

Önce Eşleştir Sonra Doldur ve Boşalt

Bu etkinliğimizde ihtiyacımız olan materyaller; renkli fon kartonları, renkli bardaklar, renkli ponponlar ve ponponları aktarabilmek için bir aktarma maşası. Biz aktarma için kullanabileceğimiz araca sahip olmadığımız için tahta mandalın iki ucuna silikon yardımı ile yapıştırdığımız dil çubukları ile bir aktarma maşası elde ettik. Renklerden ana renkleri kullandık. Çocuğumuz için çevresinde gördüğünde ona çağrışım yapmasını sağlamak amacıyla kırmızı renk için elma, sarı renk için muz ve mavi renk için gökyüzü resmini kullandık. Siz de isterseniz bu resimleri çeşitlendirebilirsiniz. Burada amacımız çocuğumuzun ana renkleri öğrenirken aynı zamanda doldurma ve boşaltma çalışmaları yapması, renk eşleştirme yapması ve tutacağı maşa ile de ince motor kaslarını çalıştırması oldu. Önce renklerin önüne alakalı resimleri dizdik, maşa yardımı ile ponponları bardaklara doldurduk ve ilgili renk silindirlerine boşaltmalarını sağlamalarına yardımcı olduk. Dilerseniz oyun devam ettikçe vereceğiniz kom

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Kodlama Etkinlikleri

Evde çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz 5 farklı robotik kodlama etkinliği.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Çiçek Bahçem

Çiçek Bahçem

Evimizde bulunan kağıt havlu rulolarımızı ve buzdolabı poşetlerimizi kullanarak bir çiçek bahçesi oluşturmak istedik. Bunun için rulolarımızın uçlarını farklı geometrik şekillerde kestik ve geri kıvırarak baskı yapılabilir hale getirdik. Buzdolabı poşetimizin içine hava doldurarak ağzını kapattık. Kâğıdımız üzerini; rulolarımızı istediğimiz renkte boyalara batırarak baskı tekniğiyle renklendirdik. Aynı işlemi poşet ile de yaptık ve son olarak çiçeklerimizin sap ve yapraklarını parmaklarımızı kullanarak oluşturduk. Ortaya rengarenk çiçeklerden oluşan bir bahçe çıktı. Sizlerin de bu bahçe gibi rengarenk ve sevgiyle dolu olması dileklerimizle iyi eğlenceler.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Rulolarla Geometrik Şekil Boyama

Rulolarla Geometrik Şekil Boyama

Evimizde biriktirdiğimiz rulolarımız ile geometrik şekilleri tanıtma ya da hatırlatma etkinlikleri hazırlayabiliriz. Biz sizler için çember, üçgen ve kare şekillerini çalıştık. Rulodan halkalar kestik ve şekilleri oluşturduk. Sizler de dilerseniz geometrik şekilleri çeşitlendirebilirsiniz. Sonrasında şekillerin kalıplarını çıkardık. Renklendirmede kulak çubukları kullandık. Burada renklendirme konusunda çocuğunuza yönergeler verebilirsiniz. Bizler kırmızı rengin önüne nokta, mavi renk önüne yatay çizgi, yeşil renk önüne çarpı işareti koyduk ve etkinliğe bunlara dikkat ederek devam ettik. Sizler de bu aşama da hadi çemberi kırmızı renge boyarken noktaları kullanalım gibi cümlelerle çocuğunuzu yönlendirebilirsiniz. Son olarak da ortaya çıkan şekillerin aynısını oluşturmaya çalıştık. Böylece görsel hafızamızı desteklemeyi amaçladık. İyi eğlenceler dileriz

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!5 Yaş Etkinlikleri

5 yaş etkinlikleri için 8 farklı örnek

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!


Sayfada Yer Alan Etkinliklerin Listesi