Anaokulu Etkinlikleri

En Beğenilen Anaokulu Etkinlikleri

Anaokulunda hem eğlenmek hemde öğrenmek için saatlerce vakit geçirebileceğiniz aşağıdaki aşağıdaki oyun ve etkinleri deneyin. Beğendiğiniz etkinlikleri üst sıralara çıkarmak için oy verip yorum yapın.

Ponpon Renk Eşleştirme

Ponpon Renk Eşleştirme

Bu oyunumuzda ihtiyacımız olan renkli ponponlarımız renkli bantlarımız ve aktarma maşamız. Öncelikle ponponlarımızla aynı renklerde daireler hazırladık. Uygun olduğu düşündüğümüz bir kapa ponponlarımızı koyduk ve üzerini renkli bantlar yardımıyla bantladık. Aktarma maşamız ile ponponları bantların arasından almaya çalışarak renkleriyle aynı daireler içine yerleştirdik. Oyunumuzla hem renkleri pekiştirdik bunu yaparken parmak kaslarımızı destekledik ve çözüm bulma yeteneğimizi geliştirmeye çalıştık. Sizlerde dilerseniz bantları daha da sıklaştırarak ponponları kurtarırken nasıl bir çözüm üretebilirler çocuklarınızla sohbet edebilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Renkler Kavanozum

Renkler Kavanozum

Bir kağıda kavanoz resmi ve içerisine de çok sayıda çemberler çizdik. Renkli bir şönilden iki ucunda halka olan bir aktarma ve sürükleme materyalli oluşturduk. Sonrasında kavanozumuzun üzerine renkli ponponlarımızı boşalttık ve çocuğumuzdan her çemberin içine farklı renklerde bir ponpon seçip sürüklemesini istedik. Böylece kavanozumuzu renkli ponponlarla doldurduk. Etkinliğimizle renkleri pekiştirdik belli bir noktaya materyal sürükleme yaptık ve parmak kaslarımızı destekledik. Aynı zamanda el göz koordinasyonumuzu geliştirirken odak süremizi uzatabilmeyi amaçladık. İyi eğlenceler dileriz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Eğlenceli Saçlar Etkinliği

Eğlenceli Saçlar Etkinliği

Evimizdeki artık malzemelerimizi kullanabileceğimiz bir etkinlik hazırladık. Kartonları kare şeklinde kestik ve uçlarına renkli kartonları kullanarak farklı desenler oluşturduk ve kartonlarımıza bantladık. Sonrasında parmak kaslarımızı desteklemek, el göz koordinasyonumuzu geliştirmek ve odak süremizi uzatabilmek amacıyla makas çalışması ile etkinliğimizi sonlandırdık.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Makarnaya Renkli Boncuk Dizeme

Makarnaya Renkli Boncuk Dizeme

Etkinliğimizde ihtiyacımız olan şeyler; çubuk makarna, renkli boncukları ve çubuk makarnaları saplayabileceğimiz köpük yada oyun hamuru. Biz bu 2 yaş etkinliğimizde çubuk makarnaları saplamak için köpük kullandık ve renkli boncuklara alternatif olarak renkli bambu çubuklarını eşit aralıklarla kesip oyuna dahil etmek istedik. Renkli bambu çubuklarımız ile aynı renklerde bardaklar da kullandık. Böylece öncesinde renkleri eşleştirip renkli bambu çubuklarını kendisiyle aynı renkteki bardaklara doldurduk. Eşleştirme ve aktarma becerimizi bu sayede güçlendirirken daha sonrasında da bambu çubuklarımızı çubuk makarnalara dizebilmeyi amaçladık ve böylece ince motor kaslarınızın çalışmasını destekledik. Oyunumuzun sonunda hem çok eğlendik hem de eşleştirme, aktarma, ince motor gelişimi ve en nihayetinde de el göz koordinasyon çalışmalarımızı desteklemiş olduk.. İyi eğlenceler

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Parmağa Ponpon Sürükleme

Parmağa Ponpon Sürükleme

Şeffaf eldivenin parmaklarına rakamlar yazın. Ardından eldivenin içerisine ponpon doldurun. Sonrasında parmakta yazan kadar ponponu eldivenin içerisine sürüklemeye çalışın.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Renk Eşleştirme Etkinliği

Renk Eşleştirme Etkinliği

Kağıt veya kartonun etrafına renkli mandallar takın. Ardından kalemle aynı renkleri birbiriyle eşleştirmeye çalışın. Küçük yaştaki çocukların seveceği ve renk kavramlarını pekiştirmelerini sağlayacak eğlenceli bir etkinliktir.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Ponponlar Şeffaf Bardaklara

Ponponlar Şeffaf Bardaklara

Bu oyunumuzda amacımız aktarma maşamız ile ponponlarımızı şeffaf bardaklarımıza kartlarımızdaki renkleri ile aynı olacak şekilde aktarabilmek. Aktarma masamızı kullanırken ince motor kaslarımızı desteklerken; ponpon renklerimizi doğru şekilde eşleştirerek el göz koordinasyonumuzu geliştirip odak süremizi uzatıyoruz. Bizler 1 den 5 e kadar saymayı da desteklemek amacıyla 1 bardakta en fazla 5 ponpon olacak şekilde oyunumuzu hazırladık. Sizler de dilerseniz ponpon sayılarını arttıracak şekilde oyununuzu hazırlayabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz..

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Çiçek Bahçem

Çiçek Bahçem

Evimizde bulunan kağıt havlu rulolarımızı ve buzdolabı poşetlerimizi kullanarak bir çiçek bahçesi oluşturmak istedik. Bunun için rulolarımızın uçlarını farklı geometrik şekillerde kestik ve geri kıvırarak baskı yapılabilir hale getirdik. Buzdolabı poşetimizin içine hava doldurarak ağzını kapattık. Kâğıdımız üzerini; rulolarımızı istediğimiz renkte boyalara batırarak baskı tekniğiyle renklendirdik. Aynı işlemi poşet ile de yaptık ve son olarak çiçeklerimizin sap ve yapraklarını parmaklarımızı kullanarak oluşturduk. Ortaya rengarenk çiçeklerden oluşan bir bahçe çıktı. Sizlerin de bu bahçe gibi rengarenk ve sevgiyle dolu olması dileklerimizle iyi eğlenceler.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!2 Yaş Etkinlikleri

2 yaş çocukların eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayacak 7 farklı etkinlik örneği.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!Rakamlara Göre Bardak Dizme

Rakamlara Göre Bardak Dizme

Kağıdın üzerine bardaklar çizin ve bardakların üzerine rakamlar yazın. Plastik bardakların üzerine rakam sayısı kadar küçük kağıtlar yapıştırın. Ardından bardakları rakamlara göre dizmeye başlayın. Şekilleri zorlaştırarak hem matematik etkinliği hem de el göz koordinasyonu geliştirici etkinlik olarak kullanabilirsiniz.

Bu etkinlikle alaklı henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yapın!


Sayfada Yer Alan Etkinliklerin Listesi