5 Yaş Matematik Etkinlikleri

Kreşe veya anaokuluna giden çocuğunuzla evde, okulda yapılanları desteklemek veya okula giden akranlarının öğrendiklerini evde öğrenmesini sağlamak için bazı öneriler derledim. Sizde evde anaokulu etkinlikleri olarak kullanabileceğiniz 5 matematik etkinlikleri önerileriyle çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

  • Sayıları öğrenme etkinlikleri: Örneğin, sayıları tanıtmak için oyunlar oynayın veya öğrencilerin sayıların ne kadar büyük veya küçük olduğunu göstermek için etkinlikler düzenleyin.
  • Ölçüm etkinlikleri: Ölçüm etkinlikleri çocukların ölçüm kavramını öğrenmelerine yardımcı olur. Örneğin, evde farklı şeylerin boylarını ölçün veya çocukların farklı yiyeceklerin ağırlıklarını ölçmelerine yardımcı olun.
  • Toplam ve çıkartma etkinlikleri: Toplam ve çıkartma etkinlikleri çocukların sayılar arasındaki ilişkileri anlamalarına yardımcı olur. Örneğin, çocukların el işaretlerini kullanarak toplam ve çıkartma işlemlerini yapmalarına yardımcı olun veya çocukların sayıların üstüne yazılmış çıkartma işlemlerini çözmelerine yardımcı olun.
  • Geometrik şekilleri öğrenme etkinlikleri: Geometrik şekilleri öğrenme etkinlikleri çocukların şekilleri tanımalarına yardımcı olur. Örneğin, çocukların farklı geometrik şekilleri kullanarak resimler yapmalarına yardımcı olun veya çocukların geometrik şekilleri tanımlayan kelime oyunları oynayın.
  • Zaman kavramını öğrenme etkinlikleri: Zaman kavramını öğrenme etkinlikleri çocukların zamanı anlamalarına yardımcı olur. Örneğin, çocukların zamanı gösteren saatleri öğrenmelerine yardımcı olun veya çocukların geçmiş, şimdi ve gelecek zamanları anlamalarına yardımcı olun.

Yukarıda paylaştığım fikirler çocuğunuzun evde geçirdiği vaktin kalitesini oldukça arttıracaktır. Yukarıda paylaştığım önerilerin yanında farklı örnekleri incelemek için anaokulu etkinlikleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sayda matematik, sanat, montessori etkinliklerini evde bulunan malzemelere göre filtreleme yaparak inceleyebilirsiniz

Evde çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayan etkinliklerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşarak diğer anne babaların da faydalanmasını sağlayabiliriniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir