Bebek Bezi Adet Fiyatı – Bebek Bezi Birim Fiyat

Bebek bezi paketlerinin içlerindeki adetler sürekli değişiyor. Genellikle de aynı isim verilen paketlerin (örneğim jumbo veya ekonomik) içerisindeki adetler sürekli azaltılıyor. Bu azaltmalardan bir süre sonra da farklı bir isimle daha fazla iç adete sahip yeni bir bez paketi satışa çıkartılıyor. Gerçekleştirilen bu senaryo karşısında fiyat olarak yanılmamak için yapmanız gereken bebek bezi birim fiyat hesabı yapmak.

Prima bebek bezi sattığım dönemlerde daha az adetli bebek bezinin bazen daha uygun adet fiyatına geldiğini gördüm. Pazarlama stratejisinden olduğunu düşündüğüm bu durum satıcı olduğum halde benim bile çok dikkat etmem gerektiği gerçeğini öğretti. Sizde hataya düşmemek için bebek bezi adet fiyatlarını hesaplamalısınız. Peki bebek bezi adet fiyatı nasıl hesaplanır?

Bebek Bezi Adet Fiyatı

Birim fiyatı hesaplamak için ödemeniz gereken toplam parayı bez adetine bölmeniz gerekir. Örneğin içerisinde 30 tane bulunan pakete 42 lira ödediyseniz 42/30 yapmanız yani 1,4 TL sonucunu bulmalısınız. Bazen karıştırıp bez adetini fiyata bölebilirsiniz. Unutmayın ki eğer hepsini böyle hesaplamadıysanız bu doğru bir sonuç vermeyecektir. Böyle yaptığınızda 1 TL ile kaç adet bez aldığınızı bulursunuz.

Özetlemek gerekirse böldüğünüz sayının birimi ne ise onun için olan rakamı bulursunuz. Adete bölerseniz adet için ödediğiniz parayı bulursunuz.

Bebek Bezi Fiyatları

Tüm bu işlemlerle uğraşmak istemiyor ve bebek bezi fiyatlarını karşılaştırıp en uygun birim fiyatlı bezi bulmak istiyorsanız bebek bezi fiyatları sayfasını mutlaka inceleyin. Prima, Canbebe ve Molfix için hem internet hem de marketlerde bulunan fiyatlar ve birim fiyatlarını bulabilir, çok kolay bir şekilde karşılaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir